Her er du:
Publisert: 25.05.2007

På de britiske øyer er det blitt trendy å tenke økologisk når man gifter seg. Økt miljøbevissthet i de yngre generasjoner har gitt seg utslag i at unge brudepar nå tenker helhetlig miljøkonsept når de planlegger sitt bryllup.


Et typisk økologisk bryllup inviteres det til på resirkulert papir, mat og drikke som serveres bryllupsgjestene er økologisksertifisert, bryllupsfesten arrangeres av firmaer eller på bondegårder som kan dokumentere at de driver etter grønne prinsipper, brudekjolen er av økologisk bomull og gavene på ønskelista er donasjoner til konkrete veldedige formål som brudeparet har engasjert seg i.

På nettstedet www.weddinglistgiving.com er det mulig å donere penger til grønne formål, og på www.ethicalweddings.com går diskusjonen om hvordan man arrangerer et miljøetisk korrekt bryllup.

Miljøhotellet Seletun som eies av Norges Miljøvernforbund og ligger utenfor Bergen er en av få arrangement- og serveringssteder i Norge som tilbyr nettopp økologisk bryllup. Foruten økologisk mat bygger Seletuns Miljøbryllupkonsept på tradisjonelt norsk vestlandsbryllup, med hestetransport, landlige omgivelser og feiring i gamle ærverdige bygg.

Om Miljøsenteret Seletun

(KILDE: Dagligvarehandelen-bilag, nr. 18-2007)


Norges Miljøvernforbund

Besøksadresse:
Ludeboden,
Skuteviksboder 24,
5035 Sandviken
Postadresse:
Postboks.593, 5806 Bergen

Kontaktinformasjon

Tel: 55 30 67 00
Faks: 55 30 67 01
Epost: nmf@nmf.no
Org.nr: 871 351 082
Kontonr: 9521 05 71982
fb_liten twitter_liten

Nyhetsbrev

Hold deg oppdatert på nyheter fra NMF.
Registrer deg med din e-postadresse:
Epost :
Liste :